SALON ARTYSTYCZNY

14.10.2017 r. w ramach Inicjatywy Lokalnej dofinansowanej z budżetu Miasta Katowice kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu pod nazwą „Salon artystyczny – muzyka fortepianowa w wykonaniu Magdaleny Lisak”. uczestnicy tego spotkania wysłuchali utworów F. Chopina, K. Szymanowskiego i M. Ravela.

Urodzona w Katowicach pianistka pielęgnuje rodzinne tradycje muzyczne. Od najmłodszych lat zdobywała najwyższe laury na konkursach krajowych i międzynarodowych. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu profesora Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym samym roku, po dojściu do półfinału konkursu Gézy Andy w Zurychu otrzymała prywatne stypendium i kontynuowała naukę w Konserwatorium w Zurychu u Homero Francescha. Jednym z jej najcenniejszych doświadczeń były studia w Musik-Akademie w Bazylei w latach 1996-1998 pod kierunkiem Krystiana Zimermana.
Zdobyta na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1995 roku VI nagroda otworzyła Magdalenie Lisak drzwi do prestiżowych sal koncertowych, jak Hitomi Memorial Hall w Tokio, Stadt–Casino w Bazylei, Rudolfinum w Pradze czy Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

 

Pani Magdalena Lisak zgodziła się wziąć udział w tym kameralnym wydarzeniu ze względu na jego unikatowy i oryginalny charakter a także dlatego, że jego podłożem jest próba integracji społeczności lokalnej poprzez spotkania przy muzyce. Występ pani Magdaleny Lisak miał również charakter edukacyjny.

Koncert odbył się w jednym z domów przy ul. Kilińskiego w Katowicach. Gospodarzami tego wydarzenia byli mieszkańcy osiedla willowego.